Squash Point Rytm

Najczęściej zadawane pytania

1. Czego potrzebuję żeby zagrać w squasha?

Aby zagrać w squasha potrzebujesz sportowego stroju najlepiej wygodnego niekrępującego twoich ruchów, rakietę, piłkę i buty z jasną niebrudzącą podeszwą.


2. Jaką wybrać piłkę?

Jeśli to twoja pierwsza przygoda ze sportami rakietowymi to najlepiej zacząć od niebieskiej piłki, która odbija się wyżej i jest większa od turniejowej piłki. Jeśli natomiast wcześniej grałeś np. w tenisa z powodzeniem możesz użyć profesjonalnej piłki z dwiema kropkami po ówczesnym rozgrzaniu jej.


3. Ile powinna ważyć rakieta?

Jeśli grasz częściej niż dwa, trzy razy w miesiącu powinieneś zaopatrzyć się w rakietę o masie do 145 g. Cięższe rakiety mogą powodować bolesne kontuzje łokcia.


4. Jak rozgrzać piłkę i dlaczego jest to ważne?

Piłkę rozgrzewamy odbijając ja mocno o ścianę lub rolując ją pod stopą. Piłką ciepła zmienia swoje właściwości. Jest szybsza i bardziej sprężysta dzięki temu łatwiej do niej dobiec i ją odbić.


5. Czy czerwone linie to auty?

Tak, w squashu linie oznaczają aut.


6. Jakie wymiary ma kort?

Długość: 9750 mm, szerokość: 6400 mm.


7. Jak ważna jest gra w okularach ochronnych?

Jeśli nie masz zbyt dużego doświadczenia w grze i nie planujesz korzystać z pomocy instruktora a chcesz zacząć odbijać to powinieneś zaopatrzyć się okulary ochronne. Zabezpieczą cię przed groźnymi kontuzjami oczu.


8. Czy żeby grać w squasha potrzeba dużo siły fizycznej?

Aby grać w squasha w przeciwieństwie do powszechnej opinii nie potrzeba dużej siły fizycznej.


9. Ile kalorii można spalić podczas godziny grania?

W ciągu godziny gry w squasha można spalić nawet do 800 kalorii.


10. Czy squash to niebezpieczna gra?

Gra w squasha jest bezpieczna jeśli zachowuje się odpowiednie środki bezpieczeństwa. Np. gra okularach, zachowuje się odpowiedni odstęp od przeciwnika podczas odbijania piłki.


Obsługujemy karty w systemie Multisport-Benefit, O.K.- System oraz FitProfit zadzwoń i zrób rezerwacje.

dojazd.pngturnieje.pngtrenerzy.pngliga_1.pngklub-rytm.jpg

Newsletter

Zgadzam się na zasady prywatności serwisu squashrytm.pl

Fitness Klub RYTM powstał w czerwcu 1994 roku. Od samego początku staraliśmy się, aby poziom zajęć, które oferujemy, był możliwie najwyższy. Dlatego też nasi instruktorzy dobierani są bardzo starannie pod kątem swoich umiejętności. Wszyscy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje i biorą udział w specjalistycznych szkoleniach w Polsce i za granicą. Jednocześnie, jako jeden z nielicznych klubów w Polsce dbamy w sposób zaplanowany o jakość prowadzonych u nas zajęć poprzez kontrolę managera fitness nad wszystkimi naszymi instruktorami.